TDF2020: #3 V šprinte dominoval Ewan, Sagan piaty

V tretej etape sa pred pretekárov postavilo 198km a takmer 3000m prevýšenie. Takáto etapa mohla priniesť tlak pre šprintérske tímy v prípade silného úniku. Peter Sagan sa objavil v tímových farbách, keďže dnes bol zelený Kristoff. Slovenský cyklista v dnešnej etape mohol využiť únavu klasických šprintérov v boji o zelený dres. Z predchádzajúcej etapy nikto neodstúpil.

Hneď zo začiatku sa vytvoril únik kde boli zapletení jazdci ako napr. Benoit Cosnefroy, Oliver Naesen (Ag2r), Jérôme Cousin (Total Direct Energie) a Anthony Perez (Cofidis). Práve medzi Perezom a Cosnefroyom sa očakávala bitka v boji o bodkovaný dres, keďže obaja mali rovnaký počet bodov. Pomoc pre Cosnefroya v podaní Olivera Naesena však nevydržala dlho a bol nútený sa vrátiť späť do balíka. Medzitým v pelotóne kontroloval situáciu Deceuninck - Quick-Step, ktorý predovšetkým bránil žltý dres, no naopak vytváral pozíciu pre Sama Bennetta.

Pred prvou horskou prémiou dokázal Quick-Step stiahnuť stratu na hodnotu dvoch minút. Na pretekárov čakal silný lejak, no utečencov to neodradilo a na vrchole stúpania sa odohrala pekná bitka o body, v ktorej zvíťazil s dlhým šprintom Anthony Perez. Takýto istý scenár sa opakoval aj na druhej horskej prémii, ktorá končila na stúpaní Col de la Faye. Perez si na týchto bodovaných stúpaniach vybudoval náskok v podobe štyroch bodov pred Cosnefroyom. Po týchto súbojoch sa zatiaľ defenzívny Jérôme Cousin pustil do osamelého úniku. Perez s Cosnefroyom si svoju úlohu splnili a vrátili sa do balíka. 

Pelotón pokračoval stále na čele s tímom Deceuninck - Quick-Step, ktorý držal náskok na stabilných troch minútach. Nasledovalo ešte jedno dlhšie stúpanie kde tentokrát bodoval Cosnefroy. Perez sa v boji o body zapojil no na vrchole dostal defekt, ktorý bol len predohra. V zjazde sa Perez ocitol na zemi, zlomil si kľúčnu kosť a nádeje na bodkovaný dres sa rozplynuli. 

Prechádzame do časti závodu kde sa bojovalo o zelený dres. Skvelý výkon dnes predviedol Daniel Oss, ktorý rozbehol šprint Saganovi a ten si prišiel po 17 bodov. Do šprintu sa zapojil aj Trentin, Bennett a Kristoff, no únava z predchádzajúcich etáp si vybrala svoju daň. 

Šestnásť kilometrov pred cieľom bol osamotený únik zlikvidovaný a na čelo pelotónu sa  pomaly dostávali tímy ako Bora, Quick-Step a Jumbo Visma. V druhom hromadnom dojazde bol najrýchlejší Caleb Ewan, druhý skončil Sam Bennett a tretí finišoval Giacomo Nizzolo. Peter Sagan skončil na piatom mieste

Tretí deň sa niesol v duchu pokoja, keďže si každý z pretekárov potreboval oddýchnuť. Jazdci, ktorí bojujú v bodovacích súťažiach si svoju úlohu splnili vrátane Petra Sagana. Na zajtrajšok organizátori pripravili horskú etapu s dojazdom do kopca. Dočkáme sa nového lídra v boji o žltý dres, alebo to Quick-Step ustráži ?