TDF2020: #5 Alaphilippe sa obral o žltý dres

Na prvý pohľad nezáživná etapa, v ktorej pretekári regenerujú a pripravujú sa na zajtra. Po dojazde sa však všetko zmenilo! Julien Alaphilippe, ktorý sa 17 kilometrov pred cieľom občerstvil, dostal 20 sekundovú penalizáciu a stratil žltý dres v prospech Adama Yatesa. 

Vyjadrenie Alaphilippa po školáckej chybe : "Dosť dlhá a nudná etapa s nervóznym finišom. Snažili sme sa udržať žltý dres a vyhrať etapu so Samom, ale ten berie zelený. To sú dobré správy. Strata žltého nie je problém, zajtra sa otrasiem a zabudneme na to."

Yates sa k tejto téme vyjadril : "Už som sa osprchoval, keď mi to prišli povedať. Organizátori poprosili nášho športového riaditeľa, aby ma poslal na pódium. Nerozumel som tomu, musel som sa ho opýtať, čo sa deje. Nikto nechce žltý dres touto cestou, ale teraz, keď ho mám, si ho budem chrániť. Zajtra očakávam veľkú bitku. Prišiel som sem na etapové víťazstvo, nie na celkové poradie," vravel pre Sporzu. 

Teraz ale poďme späť do boja o zelený dres. V dnešnej etape mal najlepší vláčik na prémii Sam Bennett, a preto sa obliekol do zeleného. Peter Sagan sa lepil na jeho zadné koleso, no s jeho nechytateľným nástupom stráca na Bennetta 9 bodov

Na záver sa pozrime na dojazd dnešnej etapy, kde o víťazstvo bojoval Cees Bol a Wout Van Aert. Druhý menovaný vyhral len o pol galusky. V televíznom rozhovore povedal aj toto : ‘‘Keď už mám v palmaré víťazstvo, môžem ešte lepšie podporiť našich lídrov. Obaja majú super nohy. Zajtrajšok je dôležitý."

Po dlhých rokoch sa v tejto etape nevytvoril žiadny únik a tak si Thomas de Gendt zavtipkoval a povedal, že v tejto etape bolo v úniku 172 jazdcov. Zajtra na pretekárov čaká 191km a 3080 výškových metrov. Zvládne Adam Yates udržať žltý dres, alebo si poň späť pride Alaphilippe ?