TDF2020: #21 V Paríži vyhral Sam Bennett, Tadej Pogačar oslavuje žltý dres

Posledná rovinatá etapa na Tour de France mala vyzvať šprintérov na boj, o prestížne víťazstvo na Champs-Élysées. Okrem toho, že etapa bola posledná, bola aj najkratšia a mala parametre 122 kilometrov a 779 výškových metrov. Dnes však najväčší úspech oslavoval Tadej Pogačar ktorý bude mať zajtra 22 rokov a ziskom žltého, vrchárskeho a bieleho dresu napodobnil ako jediný v histórii Eddyho Merckxa

Tempo dnešnej etapy sa začalo stupňovať až v Paríži. Dovtedy sa pretekári porozprávali a pogratulovali si navzájom. Na trati sa však nachádzala horská prémia a 1 bod získal Clément Russo (Arkéa-Samsic). Po príchode do Paríža sa chcela utrhnúť početnejšia skupina spolu s Alaphilippom a Van Avermaetom. Od pelotónu sa však nebolo ľahké oddeliť a 8-členná skupina si nedokázala vytvoriť dostatočný odstup na únik. Prvý únik napokon vytvorili Greg van Avermaet (CCC), Max Schachmann (Bora-hansgrohe), Connor Swift (Arkéa) a Pierre-Luc Périchon (Cofidis).

Únik pokračoval k rýchlostnej prémii kde si po maximálny bodový zisk skočil Schachmann. Sam Bennett si vybojoval 11 bodov a potvrdil zisk zeleného dresu. Hlavnú skupinu viedli Deceuninck - Quick-Step, Lotto - Soudal, Sunweb, B&B Hotels a vedúcej skupine nedali viac ako 20-sekundový náskok. Okruhy boli krátke a veľmi technické a na čele sa ukazovali výborní tempári ako Schachmann s Avermaetom. 

Únik bol pohltený 4 kilometre pred cieľom, kde už na čele pracovala Jumbo-Visma pre Van Aerta. Na pásku sa pokračovalo vo vysokej rýchlosti kde v závere vyhral Sam Bennett, ktorý suverénne potvrdil zaslúžený zelený dres. Druhý skončil Mads Pedersen a ako tretí prišiel do cieľa Peter Sagan.

Vyjadrenie Bennetta po etape : "Nedokážem opísať slovami, aký som šťastný. Mám zelený dres a výhru v Paríži. Nikdy som ani nepomyslel, že môžem v zelenom drese vyhrať parížsku etapu. Podarilo sa mi to v mojom vysnívanom tíme a moji kolegovia aj dnes predviedli perfektný výkon."