TDF2020: #11 Sagan potrestaný za nebezpečný šprint!

Etapa s poradovým číslom jedenásť sa niesla v pokojnej atmosfére. Na začiatku sa prejavila snaha o útok zo strany Matthieu-a Ladagnousa (Groupama-FDJ). Na prvý pohľad sa zdalo, že sa dopredu nikomu nechce, no po chvíli dopredu vyrazila silná skupina v zložení Naesen, Küng, Gogl, Pöstlberger, Stuyven, Van Aesbroeck. Na takýto atak hneď zareagoval celok Deceuninck - Quick-Step a Lotto – Soudal, ktorí po veľkej námahe únik chytili a vpredu ostal iba sám Ladagnous.

Na rýchlostnej prémii sa bojovalo o 17 bodov, ktoré získal Bennett. Sagan prešiel prémiou štvrtý a to znamenalo, že rozdiel medzi nimi sa navýšil na hodnotu 25 bodov v prospech Bennetta. 

V pelotóne sa po prémii začali diať veci. Začal fúkať mierny bočný vietor, ktorý mal za následok pád Iona Izagirreho z Astany, ktorý mal tržnú ranu na hlave a španielsky cyklista musel kvôli tomu opustiť podujatie. 

V šprinte sa pred páskou stretli výborný šprintéri ako Caleb Ewan, ktorý tesne porazil Sama Bennetta a aj Petra Sagana. Za nimi prišiel Wout van Aert, no belgický jazdec sa sťažoval na nebezpečný šprint od slovenského cyklistu, to malo za následok, že Sagan v dnešnej etape nakoniec nezískal žiadne body. Táto chyba pripravila Saganovi škrt cez rozpočet, keďže v boji o zelený dres po dnešnej etape stráca na Bennetta 68 bodov. 

Vyjadrenie Enrica Poitschkeho : "V šprinte sa dostal Peter Sagan do dobrej pozície, ale potom zostal zablokovaný. Napokon našiel možnosť ísť popri bariére, aby sa pokúsil vyhrať etapu, ale dotkol sa Van Aerta trochu viac, ako by bol chcel. Za svoje správanie bol potrestaný, neskončilo to pre nás dokonale, ale musíme to akceptovať."